Doktor TavsiyeleriHekimlerKalp ve DamarSağlık HaberleriTansiyon Hastalıkları

Canan Karatay: Normal tansiyon Rockefeller fetvasıdır!

Prof. Dr. Canan Karatay normal tansiyon değeri olarak kabul gören 120-80 için "Rockefeller tıbbının fetvasıyla uyduruldu" ifadelerini kullandı.

Tıp dünyasının en tartışmalı isimlerinden Prof. Dr. Canan Karatay tansiyon konusunda aykırı fikirleriyle tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Karatay’ın tansiyonu tuzun değil karbonhidratların yükselttiği, normal tansiyon diye bir şeyin olmadığı, ilaçların tansiyonun düşmesini engellediği yönündeki tartışmalı açıklamaları gündemdeki yerini koruyor.

Canan Karatay “Yüksek tansiyon ne anlatır?” başlıklı videosunda konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Hipertansiyon ne demek? Onu anlatmak istiyorum. Korkulacak bir şey olmadığını söylemek istiyorum. Fakat öyle bir kanı yaratıldı ki!

Okyanuslar ötesinden Rockefeller tıbbının fetvasıyla normal tansiyon diye bir şey uyduruldu. Normal tansiyon 12 – 8 olacak herkes buna uyacak denildi. Yani 8 milyar insan var. Bin tane göz rengi, 100 tane saç rengi var. Bütün bunlara rağmen her şey 12-8 olacak.

Yok böyle bir şey. Tansiyon 14 olunca tansiyonum yükseldi diyerek telaşa kapılıyorsunuz. 40 yaşındaysanız tansiyonun normali 14’tür. Yaşa göre, kadın erkek olmanıza göre, hormonal dengelere göre bu değişir. Değişmesi lazım zaten.

Nattokinaz faydaları: Kalp, tansiyon, diyabet, baş ağrısı…

Bunu statik olarak 12-8’de tutamayız zaten. 50 yaşındaysak 15! Hareketle, stresle yükselebilir. Bu yüksek tansiyon hastalığı değildir onu açıklamak istiyorum.

60 yaşındaysak 16 normaldir. Ben 80 yaşındayım çıkıp koşsam tansiyonum yükselecek. Bu normaldir.

Biz kalp doktoru olarak egzersiz yaptırırız biliyorsunuz. Kalbin çalışmasını tetkik etmek için. Vücudun tansiyona cevabını ölçeriz. Demek istediğim tansiyon yüksekliğinden korkmayacağız.

Tansiyon yükseldiği zaman, baş ağrıdığı zaman vücutta bazı şeylerin ters gittiğini, eksik olduğunu, fazla olduğunu ve kronik inflamasyon olduğunu gösterir.

Hormonal denge bozuk olabilir, mineral eksik olabilir, bazıları çok yüksek olabilir, şeker ve insülin yüksek olabilir, karaciğer yağlanmış olabilir.

Damar tıkanıklığı nasıl temizlenir? Nattokinaz’ı deneyin

Tansiyon hastalarına iki üç kalem ilaç veriliyor. Buna rağmen tansiyon düşmüyor herkes panikte. Çünkü tansiyonu yükselten temel neden düzeltilmiyor.

Canan Karatay: Tuz tansiyonu yükseltmez

Ben bir kardiyolog olarak hücresel tıp konuşmak istiyorum. Tansiyon yüksekse, başınız ağrıyorsa vücutta bir şeyler ters gidiyordur. Stres hormonu salgılanır, stres hormonu da tansiyonu yükseltir. Vücutta aksaklık olduğunun, hücrelerin bozulduğunun, hormonların bozulduğunun belirtisidir.

Rahat edin diye söylüyorum. 3 tane tansiyon ilacı alıyorum tansiyonum düşmüyor diyorsanız eğer bilin ki vücudunuzda tuz eksiktir, sodyum eksiktir, magnezyum eksiktir, magnezyum kalsiyum dengesi bozuktur. İnsülin hormonu yüksektir, şeker yüksektir.

Tuz tansiyonu yükseltir mi? Herkes kıyameti koparıyor tuz tansiyonu yükseltiyor diye.

Bir moleküler tuz bir moleküler su tutuyor vücutta. Bir moleküler karbonhidrat yani şeker, un, 190 molekül su tutuyor! O yüzden tansiyonu yükselten tuz değil.

Ama sofra tuzu yüzde 99.9 sodyum klorür içerdiği için, alüminyum içerdiği için, ağartıcı madde içerdiği için, başka kimyasallar içerdiği için zehirdir ve tehlikelidir.

Esas mineral deposu olan kaya tuzu çok faydalıdır. Bundan korkmayacağız. Tuz eksik olduğu zaman tansiyon yükselir.

Tansiyon ilaçları vücuttan tuzu atıyor. Vücudu elektrolit bozukluğuna sürüklüyor, o yüzden tansiyon düşmüyor.

Tıpta yeni bir tabir çıkardılar: İnatçı tansiyon. Böyle bir şey yok çünkü tansiyonu yükselten temel bozukluğu düzeltmeden ilaçla hiçbir şey yapamayız.

O yüzden Rockefeller’in dediği gibi normal tansiyon 12-8’miş, 8 milyar insana 12 beden tişört giydirecekmişiz oh ne ala!

Rockefeller tıbbı korkutarak, panik yaptırarak kendisine pazar hazırlıyor.

O yüzden korkmayacağız.

Magnezyum eksikliğinde, kandaki sodyum eksikliğinde tansiyon yükselir. Senelerdir söylüyoruz. Doğal besleneceğiz, tereyağı ve zeytinyağı ile besleneceğiz. Bunlar tansiyonun yükselmesini önlediği gibi doğal zeytinyağı kan sulandırıcıdır.”

Magnezyum eksikliği nasıl anlaşılır?

Nattokinaz’ın kalp sağlığı için faydaları

Bilim Dergisi

Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi olarak sizlere sağlıklı bir yaşamın sırlarının vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu