TIP

Hipokrat TIP sayfalarında sağlık sektörü ve TIP Dünyası ile ilgili en son ve en önemli haberlerini Hipokrat TIP sayfalarında bulacaksınız.Hipokrat TIP sayfalarında sağlık sektörü ve TIP Dünyası ile ilgili en son ve en önemli haberlerini Hipokrat TIP sayfalarında bulacaksınız.

Kadınlarda Tip 2 diyabet ve belirtileri?

Tip 2 diyabet tedavi edilmediğinde ciddi sorunlara yol açıyor. Peki, kadınlarda tip 2 diyabet risk faktörleri nelerdir?

Devamını Oku »

Obezite nedir? Kaç kilo obezite oluyor?

Çağımızın en büyük sağlık sorunlarının başında obezite geliyor. Obezite 7’den 77’ye kadar pek çok insanı olumsuz etkiliyor.

Devamını Oku »

Pcos nedir? Pcos’un 7 önemli belirtisi

Kadınların pek çoğu Pcos yani Polikistik Over Sendromunun ne olduğunu, belirtilerini, nedenlerini merak ediyor. Peki, Pcos tedavisi var mı?

Devamını Oku »

Prof. Dr. Mehmet Sayarlıoğlu, Raynaud hastalığına dikkat çekti

Romatoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Sayarlıoğlu, Raynaud hastalığı hakkında bilgi verdi.

Devamını Oku »

Oyuncu kilo verdi, kardiyolog ve obezite cerrahı birbirine girdi!

Tıp dünyasının ünlü isimlerinden Doç. Dr. Muhammed Coşkun ile Obezite ve Metabolik Cerrahi hekimi Prof. Dr. Halil Coşkun arasında tartışma…

Devamını Oku »

11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi KKTC’de

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından düzenlenen 11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi 24-28 Nisan 2024'te KKTC'de gerçekleştirilecek.

Devamını Oku »

Prof. Dr. Tevfik Özlü: Spora başlamadan akciğer testi yapılmalı

Tevfik Özlü, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde spora başlanmadan önce mutlaka akciğer testi yaptırmak gerektiğini ifade etti.

Devamını Oku »

Yüksek tansiyon genetik midir?

Yüksek tansiyon veya hipertansiyon, arter duvarlarına pompalanan kanın basıncının olması gerekenden yüksek olmasıdır. Peki yüksek tansiyon genetik mi?

Devamını Oku »

Nattokinaz enzimi nedir? İşte detaylar

Nattokinaz, fermente soya fasulyesinden izole edilen bir enzimdir. Doğal bir kan inceltici olarak kabul edilir. Nattokinaz enzimi nedir sorusuna ayrıntılı…

Devamını Oku »

Canan Karatay: Normal tansiyon Rockefeller fetvasıdır!

Prof. Dr. Canan Karatay normal tansiyon değeri olarak kabul gören 120-80 için "Rockefeller tıbbının fetvasıyla uyduruldu" ifadelerini kullandı.

Devamını Oku »
Başa dön tuşu