İlaç Dünyası

Hipokrat ilaç sayfalarında, ilaçlar ve ilaç sektörü ile ilgili en son ve en önemli haberleri bulacaksınız.Hipokrat ilaç sayfalarında, ilaçlar ve ilaç sektörü ile ilgili en son ve en önemli haberleri bulacaksınız.

Delta Natürel

Uzun yıllar sağlık sektörüne hizmet etmiş eczacı ve yatırımcıların ortak vizyonlarının bir araya gelmesi ile kurulan Delta Natürel 2016'dan beri…

Devamını Oku »

Kolesterol aşısı araştırmasında umut verici sonuçlar

Araştırmacılar kötü kolesterolü düşürecek bir aşı geliştirmeye yakın olabilir. Kolesterol aşısı direkt olarak kötü kolesterolü hedef alıyor.

Devamını Oku »

Son dönemde yaygınlaştı! Nedir bu OTC ilaçlar

OTC ilaçlar nedir, ne için kullanılır? 2019 yılının aralık ayında Çin’de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan Covid-19 pek çok…

Devamını Oku »

Ogsiveo (nirogacestat): Desmoid tümör tedavisinde onaylanan ilk ilaç

Kasım ayında FDA, ilaç şirketi SpringWorks Therapeutics'in desmoid tümörlerin tedavisine yönelik Ogsiveo (nirogacestat) ilacını onayladı.

Devamını Oku »

Alzheimer Tedavisi Mümkün mü? Lecanemab ve Donanemab Nedir?

Araştırma ekipleri Alzheimer'la mücadele edecek bir ilaç arayışında onlarca yıldır aksiliklerle karşılaştı. Ancak şimdi iki yeni aktif madde uzmanları heyecanlandırıyor:…

Devamını Oku »

2 Yeni İlaç Kolesterolü Düşürmede Umut Vaat Ediyor

Her iki tedavi de diyet ve egzersizin etkili olmadığı, yüksek kolesterole genetik yatkınlığı olan kişilere yönelik. Uzmanlar, her iki tedavinin…

Devamını Oku »

Roche Telavant Holding’i Satın Aldı: 7.1 Milyar Dolar!

Dünyanın en büyük ilaç şirketlerinden Roche Telavant Holding satın alımı için 7.1 milyar dolara anlaşma sağladı.

Devamını Oku »

Melatonin hakkında bilmeniz gerekenler

Melatonin araştırmaları son zamanlarda ivme kazanmıştır. Bir hormon takviyesi olan melatoninin uykuyu desteklediği uzun zamandır bilinmektedir.

Devamını Oku »

Türkiye’de kanser hastalarının ‘İlaçlara ulaşımı’ zorlaşıyor

Türkiye’de kanser hastaları, tedaviye giden yolun Kanser ilaçları başta olmak üzere her aşamasında çeşitli sosyal ve ekonomik zorluklarla karşılaşıyor.

Devamını Oku »

Yeni Alzheimer ilacı, hastalığın ilerlemesini yavaşlatıyor

Uzmanlar, Eli Lilly ilaç şirketinin yeni bulduğu Alzheimer ilacı vasıtasıyla yakın zamana kadar "imkansız" olarak görülen bir durumun gerçekleştiğini belirtiyor.

Devamını Oku »
Başa dön tuşu