Vitaminler ve TakviyelerTrendler
Trend

Yeni Trendler: Yaşlanmaya karşı kolajen

Eklem ağrıları, cilt sorunları ve yaşlanmaya karşı yeni akım kolajen takviyesi oluyor

Genç yaşta vücut yüksek seviyede kolajen üretimi sağlıyor. Bunun sonuncunda da cilt hem sağlıklı hem de canlı oluyor. Fakat 20’li yaşlardan sonra bu durum tamamen tersine dönüyor. Kolajen üretimi azalıyor ve yaşlanma başlıyor. İşte genç bir cilt için tavsiyeler…

Vücudun kolajen takviyesi beklediğinin en büyük göstergesi, ciltte oluşan ince çizgilerdir. Yapılan araştırmalar kolajen üretiminin cildin yoğunluğunu ve elastikiyetini desteklediğini gösteriyor.

Genç yaşlarda her şey normal ilerlerken, devam eden yaşlarda ciltte yaşlanma belirtileri baş gösteriyor. Bunun en büyük sebebi ise, kolajen eksikliği oluyor.

Anti aging için kolajen takviyesi

Kolajen cildin beslenmesine yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar kolajen takviyesinin cildin nem seviyesini yükselttiğini ortaya çıkartıyor. Nemsiz kalan bir cilt, kırışmaya aday durumda gösteriliyor.

Genç yaşlar sona ererken, kolajen üretimi de düşmeye başlıyor. Fakat menopoza giren insanlarda söz konusu üretim dramatik bir şekilde düşmeye başlıyor.

Bu nedenle 20’li yaşlardan sonra kişilerde sarkma ve çizgi belirmesi gibi belirtiler baş gösteriyor. Aynı zamanda eklem problemleri de başlıyor. Gençlik yaşlarının bitmesiyle eklemler de esnekliğini kaybetmeye başlıyor.

Kolajen içeren besinler nelerdir?

Kolajen içeren besinlerden bazıları şu şekilde sayılabilir; kemik suyu, beyaz etler, kırmızı etler, süt ürünleri, yumurta beyazı, sakatatlar ve balık.

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu