Vitaminler ve TakviyelerKanser HastalıklarıSağlık Sektörü

StemBio ve Global Stem Cells Group’tan iş birliği

StemBio ile Amerika merkezli biyoteknoloji şirketi Global Stem Cells Group iş birliği protokolü imzaladı.

Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi kapsamında kordon kanı hücre ve doku merkezi olarak görev yapan StemBio ile Amerika merkezli biyoteknoloji şirketi Global Stem Cells Group iş birliği protokolü imzaladı. İş birliğiyle 26 ülkede yenileyici tıp alanında daha fazla araştırma, geliştirme yaparak veri toplamak ve bu alanda ürün ortaya koymak hedefleniyor.

https://www.hipokrat.web.tr/bahar-alerjisi-nedir/

Hastalık, travma veya doğuştan gelen sorunlar gibi çeşitli nedenlerden dolayı zarar görmüş doku veya organların normal işlevlerine dönmelerini sağlamak amacı ile insan veya hayvan hücrelerini, dokularını veya organlarını değiştirmeyi, onarmayı ya da yeniden büyütmeyi amaçlayan rejeneratif (yenileyici) tıp alanında uzmanlar İstanbul’da düzenlenen Dünya Rejeneratif Tıp Kongresi’nde bir araya geldi.

Rejeneratif tıpta tanınmış iki kurum Global Stem Cells Group ile StemBio, stratejik bir ortaklığa imza attı. Florya’daki bir otelde düzenlenen toplantıyla iş birliği imza töreni gerçekleşti. Törene, Global Stem Cells Group Kurucusu ve ISSCA (Uluslararası Kök Hücre Uygulamaları Derneği) Halkla İlişkiler Direktörü Benito Novas, Global Stem Cells Group Uluslararası Operasyonlar Direktörü M. Salih Yıldırım, Global Kök Hücre Grubu Başkanı David Christensen, StemBio’nun  Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özsu, StemBio’nun CEO’su İlker Halbutoğulları, StemBio’nun Medikal Direktörü Durmuş Burgucu katıldı. İş birliği ile kolektif uzmanlığı ve kaynaklarını kullanarak, rejeneratif bakımda yenilikçiliği ve ilerlemeleri teşvik ederek dünya çapındaki hastalara fayda sağlamak amaçlanıyor.

‘Tüm tedavileri sunmak istiyoruz’

İş birliğine yönelik konuşan StemBio’nun CEO’su İlker Halbutoğulları, “Şirketimiz kök hücre ve doku bankacılığı yapmaktadır. Amacımız ülkemize Sağlık Bakanlığı onayıyla rejeneratif tıpla ilgili tüm tedavileri sunmaktır. Bugünkü iş birliği anlaşmamızla da bu alanda dünyaya açılmayı hedefliyoruz. İş birliğinden en büyük beklentimiz 26 ülkede bu işin araştırılması, geliştirilmesi ve uygulanmasına yönelik çığır açmaktır. Hücre yenileme alanında kanser tedavileri için birçok çözüm sunuyoruz. Bu çözümlerle ilgili daha fazla veriye ihtiyacımız var. Çünkü yaptığımız işin efektifliğini görmek açısından veri sayısı çok önemli. Ana amacımız farklı ülkelerde çok daha fazla hastada hücre yenilemenin denenmesi ve sonuçlarının kayıt altına alınmasını sağlamaktır” dedi.

Halbutoğulları, “Ülkemizden yurt dışına doku alanında özellikle ciddi paralar gidiyor. Kendi ürünlerimizle çok daha düşük fiyatlarla ülke bütçesini sarsmayacak şekilde hizmet vermek istiyoruz. Hücresel tedavilerdeki sonuçların herkes tarafından bilinmesini sağlamak, en efektif olanlara odaklanmak ve ortaya çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

‘Türk teknolojisi çok ileride’

Global Stem Cells Group Kurucusu Benito Novas ise “StemBio ile iş birliği yapmaktan ve onların bu alandaki uzmanlığından yararlanmaktan heyecan duyuyoruz. Harika bir iş birliği oldu. Bu sayede ürünlerimizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabileceğiz. Türk teknolojisi çok ileri bir teknolojidir. Hücre tedavisinde kullanılacak ürünlerin bu teknolojilik ilerlemeyle üretmek daha mümkün olacaktır. Ürettiğimiz bu ürünleri diğer ülkelere daha kolay sunacağız. Bu iş birliği ile araştırma ve geliştirmeyi hızlandırmayı klinik denemeler yapmayı ve rejeneratif tıbbın ilerlemesi için yeni ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

https://www.nationalturk.com/saglik/nattokinase-turkiye-satis/

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu