Yaşam Haberleri

Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak

Sağlık Bakanlığı, taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre; 27 bin sözleşmeli personel alacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı’nca Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre; 15 bin hemşire, 2 bin ebe, 1540 sağlık teknikeri ve 1200 sağlık teknikeri toplam 19 bin 740 kişi ile birlikte farklı branşlar da dahil genel toplamda 27 bin sağlık personeli alınacak.

Sağlık Bakanlığı ilan yayımladı

İlanda, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında, KPSS sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alım yapılacağı duyuruldu.

Ayrıca yayımlanan ilanda; ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu’nun ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacağı belirtildi. Adaylar tercihlerini 21 Şubat- 28 Şubat tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifresini girerek yapabilecek. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listelerinin geçerli olmayacak.

 

Trakya’da Sağlık turizmi 7 yılda büyük artış yaşadı! Trakya’da sağlık turizmini hareketlendirmek için yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Son 7 yılda yurt dışından Trakya’ya sağlık için gelenlerin sayısı 7 binden 48 bine çıktı.

National Türk öneriyor: Sağlık Bakanlığı 42 bin 500 Personel Alıyor

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu