Eczaneler

Eczane Teknisyenleri Derneğinde bir ilk

Uşak Eczane Teknisyenleri 2024 yılı 12. Olağan Genel Kurulu toplantısı yapılarak Uşak Eczane Teknisyenleri Derneği’ne ilk kez kadın başkan seçilerek Serap Ay oldu.

Uşak Eczacılar Odası’nın hizmet binasında başlayan Orhan Görgülü’nün Divan Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, Uşak Eczane Teknisyenleri Derneği faaliyetleri anlatıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda, derneğin çalışmaları aktarıldı. Seçimde iki aday yarışacakken mevcut başkan Mesut Uzun adaylıktan çekildiğini açıklayınca, Uşak Eczacı Teknisyenleri Derneği yönetim kurulu kararı ile Serap Ay seçildi.

Eczane Teknisyenleri Derneğinde ilk kez kadın başkan

Derneğin ilk kadın başkanı olan Serap Ay, yaptığı açıklamada; “Buraya gelmekteki benim amacım, problemi olan arkadaşlarımızın problemlerini çözmek, daha çok birlik beraberlik olarak faaliyetlerimizi artırmak için bu yola baş koydum. Hepiniz beni desteklediğinizi için çok teşekkür ederim. İçimizde üye olmayan arkadaşlarımızı tespit ederek onların üyelik işlemleriyle başlayarak ve özellikle sertifikası olmayan arkadaşlarımızın listesini çıkartarak, sadece yönetim kurulu değil de hep birlikte çalışmak isterim ve bunu da başaracağımızı inanıyorum.” dedi.

2024 yılı olağan Seçimli Genel Kurul toplantısı, konuşmaların ardından yapılan devir teslim töreniyle son buldu.

Eczane Teknikerleri Hakkını İstiyor!

Kış aylarında bilinçsiz ilaç kullanımı bir hayli artıyor. Özellikle de soğuk algınlığı sebebiyle reçetesiz olarak eczanelerden alınan öksürük şurupları tercih ediliyor. Prof. Dr. Mehmet Bayram, bilinçsiz tüketilen öksürük şuruplarıyla ilgili uyarıda bulundu.

Turizm Tatil Seyahat öneriyor: Soğuk algınlığına karşı alınacak önlemler

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu