Vitaminler ve TakviyelerEczanelerHekimler

120 eczacıya Nattokinaz sunumu yapıldı

Son yılların favori takviyesi Nattokinaz'a ilgi her geçen gün artıyor. Bu hafta sonu da İstanbul'da önemli bir etkinlik vardı.

İstanbul Yelken Kulübü’nde Prof. Dr. Ahmet Taha Alper ve 120 eczacının katılımı ile Delta firması tarafından Nattokinaz sunumu gerçekleştirildi.

Nattokinaz’ın özellikle kalp sağlığı ve uzun yaşam üzerindeki etkilerinin konu alındığı toplantıda eczacılara nattokinaz ile ilgili kardiyolog bakış açısıyla önemli bilgiler verildi.

Toplantı, Prof. Ahmet Taha Alper ve eczacılar arasında yoğun soru ve cevap eşliğinde devam etti.

Nattokinazın kalp sağlığı üzerindeki etkileri, faydaları

Kan pıhtılarını çözebilen, tansiyonu düşürücü etkileri olan, kolesterolü düşüren Nattokinaz kalp sağlığı için en önemli takviyelerden biri.

Nattokinaz kalp krizlerini önlemeye ve kalp sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Araştırmalar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere kardiyovasküler faydalar sunduğunu gösteriyor:

Tansiyonu düşürür: Çalışmalar, nattokinazın hipertansiyonu (yüksek tansiyon) olan kişilerde hem sistolik hem de diyastolik kan basıncını düşürmeye yardımcı olduğunu göstermektedir.

Bu etkinin erkeklerde daha belirgin olduğu görülüyor.

Kolesterolü düşürür: Araştırmalar, nattokinazın toplam kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserit düzeylerini düşürebileceğini gösteriyor.

Pıhtılaşmayı önlemesi: Nattokinaz kan pıhtılarının oluşmasını önleyebilen ve hatta potansiyel olarak kan pıhtılarını çözebilen fibrinolitik ve antitrombolitik özelliklere sahiptir.

Aterosklerozun yavaşlaması: Nattokinazın, arterleri temizlemeye ve aterosklerozun (sertleşmiş arterler) gelişimini yavaşlatmaya yardımcı olabilecek antiplatelet ve antikoagülan etkileri vardır.

Nattokinaz felç riskini azaltıyor

Nattokinazın nöroprotektif etkileri de olabilir ve felcin önlenmesine yardımcı olabilir.

Nattokinaz, hipertansiyon ve kan pıhtıları dahil felç risk faktörlerini azaltmanın yanı sıra, kadınlarda von Willebrand faktöründe (vWF) bir düşüş yaşatmaktadır.

vWF doğal olarak oluşan bir proteindir, ancak bunun fazlası daha yüksek felç riskiyle bağlantılı olabilir. Dolayısıyla daha az vWF felç riskini azaltabilir

Başka bir küçük çalışmada, nattokinazın standart bakım (SOC) ile birleştirilmesi felç rehabilitasyonuna yardımcı olabilir.

60 günlük nattokinaz takviyesinden sonra katılımcılar tansiyon ve kolesterol üzerinde daha iyi bir kontrole sahip oldu, ayrıca fiziksel aktivite ve yaşam kalitesinde iyileşmeler oldu.

Covid-19 sonrası pıhtılaşma riskine karşı Nattokinaz tavsiyesi
Nattokinaz faydaları: Kalp, tansiyon, diyabet, baş ağrısı…
Damar tıkanıklığı nasıl temizlenir? Nattokinaz’ı deneyin

Bilim Dergisi

Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi olarak sizlere sağlıklı bir yaşamın sırlarının vereceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu