Sağlık Sektörü

Johnson & Johnson Hekimlerin cerrahiye yönelik tecrübeleri böyle arttırıyor

Johnson & Johnson Medtech Türkiye, hekimlerin cerrahiye yönelik tecrübelerinin artmasını destekliyor.

Sağlık sektörünün sürdürülebilir gelişiminin dünyada sıkça konuşulduğu bu dönemde, bu gelişimin itici güçlerinden biri de hekim eğitimlerine yapılan yatırımlar.

Johnson & Johnson Türkiye organizasyonu, bilime destek oluyor

Vizyonunu kaliteli ürünler ile cerrahide mükemmeliyeti ve hasta sağlığını ön planda tutma üzerine şekillendiren Johnson and Johnson Türkiye organizasyonu, ülkemizde pek çok bilimsel ve eğitsel faaliyeti organize ederek, geliştirdikleri yatırım projeleri ile sağlık sektörünün en önemli bileşenlerinden olan hekimlerin cerrahiye yönelik tecrübelerinin artmasını destekliyor.

Türk doktorlar, Bosna Hersek’te tecrübelerini aktardı

Hekimler için eğitim programları

Özellikle kompleks ve komplikasyon yönetimi zor olan cerrahi müdahalelerde, doğru ürün tercihi yapmak ve güncel bilimsel verilere dayalı farklı tedavi yaklaşımlarını uygulamak çok daha fazla önem kazanmaktadır.

Bu bağlamda, Johnson & Johnson Medtech Türkiye Eğitim Çözümleri Departmanı, dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek mesleki hayatının başında olan cerrahlara kendilerini geliştirmeleri için kadavra üzerinde pratik kurslar, hayvan üzerinde cerrahi uygulamalar ve simülasyon eğitimleri gibi çok çeşitli eğitim programları tasarlamaktadır.

Multidisipliner ekip yönetimi

Bu eğitimler çerçevesinde, alanında daha deneyimli cerrahların kompleks vakalara yaklaşımı ve ameliyathane içerisindeki multidisipliner ekip çalışma yönetiminin fiziksel lokasyonlara bağlı kalmadan genç cerrahlara aktarılmasında kullanılan metodlardan biri telemonitoring ile canlı cerrahi gözlemlemeleridir.

Johnson & Johnson Medtech Türkiye, Rods & Cones (R&C) firmasının altyapı hizmetini kullanarak, kamera ve mikrofon yerleştirilerek özel olarak tasarlanan bir gözlük ile ameliyathanede yapılan canlı bir cerrahi vakayı uzaktan izleme şansı veren bu teknolojiyi son yıllarda sıkça kullanmaktan gurur duymaktadır.

Hasta sağlığı ön planda tutuluyor

Bu teknoloji ile çevrimiçi platformda hekim uygulaması, laparoskopik aletlerden alınan görüntüler ve ameliyathane içerisi eş zamanlı olarak izleyicilerle paylaşılmaktadır.

Bir diğer deyişle, bu teknoloji yardımı ile ameliyathanede olunmasına gerek kalmadan canlı vaka izlemek ve interaktif şekilde vakaya katılmak mümkün.

Eş zamanlı birçok hekime ulaşarak tecrübe paylaşımına olanak sağlayan bu teknoloji ile ameliyathanede minimum sayıda kişi yer alıyor ve hasta sağlığı yine ön planda tutuluyor.

Deneyimli hekimler genç cerrahlara tecrübe aktarıyor

Johnson & Johnson Medikal Cihazlar Türkiye Genel Müdürü Ceylan Yokuş, konuya ilişkin yaptığı bilgilendirmede, 2023 yılında bu teknoloji ile 150’den fazla uzman hekimlere özellikle torasik cerrahi ve kafatabanı cerrahisi gibi takım çalışması ile gerçekleşen, komplikasyon yönetiminin kritik olduğu branşlarda deneyimli hekimlerin tecrübelerini genç cerrahlarla buluşturduklarını, hastanelerin teknik altyapılarının günden güne güçlendirildiği endüstri 5.0 dönem önümüzdeki yıllarında da bu teknolojiyi daha yaygın kullanılmasını destekleyeceklerini söyledi.

Yokuş, sayıca daha fazla hekime dokunarak gelişimlerine katkı sağlayacaklarını kaydetti.

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu