Şifalı BitkilerSağlık Sektörü

Mehmet Turan, hasta kabulüne başladı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Turan, Adıyaman'ın Gölbaşı Devlet Hastanesi'nde göreve başladı.

Adıyaman’ın Gölbaşı Devlet Hastanesi’ne göreve başlayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Turan, hasta kabulüne başladı.

Mehmet Turan kimdir?

Adıyaman Besni ilçesinin Şambayat Beldesinde 1993 yılında dünyaya gelen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Turan, 2011 yılında Gaziantep Vehbi Dinçerler Fen Lisesinden mezun oldu. Turan, 2018 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Tıp Fakültesinde mezun olarak 2019-2023 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü imam Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalında asistan eğitimini tamamladı.

Sağlık Bakanlığı Tarafından 114. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kurası kapsamında Gölbaşı Devlet Hastanesi’nde hasta kabulüne başlayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Turan için MHRS üzerinden randevu alınabileceği belirtildi.

Yeni atanan Dr. Turan’a görevinde başarılar dileyen Gölbaşı Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Engin Çatal, “Hastanemiz de göreve başlayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Turan’a başarılar diliyorum. Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı sayımız bugün itibariyle 3’e yükseldi. Vatandaşlarımız Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) 182’den randevu oluşturarak doktorlarımızdan muayene olabilirler. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderme adına gece gündüz hastanemizin hastalara verdiği hizmeti üst seviyeye çıkartmak için her gecen gün biraz daha çıtamızı yükseltiyoruz. Hekim kadromuzu her gecen gün daha çok arttırmak için mücadele veriyoruz. Hastanemiz standartlarını en üst düzey kaliteye getirmeye devam edeceğiz ve aynı şekilde eksik olan branşlarda ki hekimlerimizi de tamamlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Çocuklar ve Bebekler Grip Olduğunda Öncelikle Ne Yapılmalıdır?

Çocukların gelişimi için beslenmeleri son derece önemlidir. Bilinçsizce tüketilen bazı gıdalar ve içecekler çocukların sağlığını olumsuz etkiliyor. İşte, çocukların kesinlikle uzak kalması gereken o içecek…

Kış aylarında Bitki çaylarına ilgi artıyor. Özellikle soğuk havalarda ıhlamur, nane, zencefil çayı sıklıkla tüketiliyor.

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu