Kanser HastalıklarıSağlık Sektörü

11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi KKTC’de

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği tarafından düzenlenen 11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi 24-28 Nisan 2024'te KKTC'de gerçekleştirilecek.

Girne’deki Elexus Hotel’de yapılacak 11. Türk Tıbbi Onkoloji Kongresi’nin tarihleri 24-28 Nisan 2024 olarak açıklandı.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Murat Dinçer tarafından yapılan açıklamada “Günlük Onkoloji pratiğimizin ayrılmaz bir parçası olan stres ve yorgunluğumuzu hafifletecek, bilimsel içeriği zengin ve sosyal ilişkilerimizi güçlendirecek bir kongrenin yaklaştığını sizlerle paylaşmaktan dolayı son derece sevinçliyiz. Sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk ve onur duyacağız” ifadeleri kullanıldı.

Prof. Dr. Murat Dinçer’in kongre hakkındaki açıklaması şöyle;

“Her geçen gün güçlenerek büyüyen Türk Tıbbi Onkoloji camiasını, mümkün olan en yüksek katılımla bir araya getirmek en önde gelen hedefimizdir.

Konferans, panel ve kurslar ile deneyimlerimizi paylaşacağımız, onkoloji alanındaki güncel konuların ele alınacağı ve tartışılacağı bir kongre gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

İlaç geri ödeme sürecinde yaşanan zorluklar, mediko-legal sorunlar, günlük klinik pratiğimiz içinde artık rutin bir işlem halini alan bilirkişilik süreci ve bu süreçte karşılaşılan zorlukları tartışıp bu konuda ki bilgi birikimimizi arttırmaya gayret edeceğiz.

Yurt dışında Onkoloji eğitimi almak isteyen ya da yurt dışında çalışmak isteyen genç üyelerimiz için çeşitli oturumlar düzenleyerek bu konuda deneyimi olan pek çok meslektaşımızla bir araya geleceğiz.

Kongremiz ile ilgili ayrıntılı bilgiye derneğimizin resmi web sitesi olan www.kanser.org ve kongre web sitesi www.tibbionkoloji2024.org adreslerinden ulaşabilirsiniz. Büyük Tıbbi Onkoloji ailesini bu yıl da aynı çatı altında buluşmak üzere kongremize bekliyoruz. Huzurlu ve sağlıklı günlerde buluşmak üzere.”

Öte yandan kongreye kayıt ve konaklama hizmetleri için son bildirim tarihi 15 Mart 2024 olarak açıklandı.

Türk Kardiyoloji Kongresi’nde bir ilk gerçekleşti
5. Hematoloji Eğitim ve Araştırma Kongresi gerçekleştirildi

Bilim Dergisi

Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi olarak sizlere sağlıklı bir yaşamın sırlarının vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu