Yaşam Haberleri

Antalya’da Kadın Doktor Gülizar Yıldırım’a Saldırı!

Antalya'da çocuk doktoru Gülizar Yıldırım bir hasta yakını tarafından saldırıya uğradı.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi çocuk acil servisinde görevli Doktor Gülizar Yıldırım bir hasta yakını tarafından darp edildi.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Antalya Şubesi Eşbaşkanı Dr. Kaan Taşer, saldırı ile ilgili sendika binasında gazetecilere açıklama yaptı.

Gülizar Yıldırım’a geçmiş olsun dileklerini ileterek olayı kınayan Taşer, şiddetin sağlık politikalarından bağımsız olmadığını belirterek şunları söyledi:

“Artık yeter sağlıkta şiddet sona ersin diyoruz! Bizler; sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları, şiddetle mücadele için etkin bir ceza yasasının çıkarılması, sağlık alanında şiddeti doğuran sağlık politikalarından vazgeçilmesi, sağlık ve yaşam hakkını öne çıkaran koruyucu sağlık hizmetlerini önceleyen bir sağlık sistemi talebini dile getirmeye devam edeceğiz. Bu sistemi inşa edinceye kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.”

Şiddeti üreten söylemlere son verilmesi çağrısında bulunan Taşer, “Kamu otoritesini sağlık emek ve meslek örgütleri ile yan yana gelerek ve toplumu bilinçlendirmeyi de önüne koyan bir program hazırlamaya ve halk sağlığını önceleyen bir sağlık politikası yürütmeye, şiddeti üreten sağlık emekçilerini itibarsızlaştıran söylemlere son vermeye çağırıyoruz!” ifadelerini kullandı.

Almanya’da doktor açığı giderek artıyor

Bilim Dergisi

Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi olarak sizlere sağlıklı bir yaşamın sırlarının vereceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu