SporErkek Sağlık

Tom Cruise bunu nasıl yapıyor

Her zaman bir aksiyon kahramanı olan Tom Cruise, sinema dünyasında ölüme meydan okuyan başarılar sergilemeye, gişede büyük paralar getirmeye ve kırmızı halıda tatlı görünmeye devam ediyor.

Uzun zamandır beklenen Top Gun devam filminde (orijinalinden en az 36 yıl sonra) ve 2023’te gösterime girmesi planlanan yedinci Mission Impossible filminde başrol oynayan Tom Cruise, 60’larına girerken kesinlikle gençliğinden vaz geçmiyor.

Tom Cruise bunu nasıl yapıyor?

Tom Cruise’un 60. doğum gününü (3 Temmuz) kutlamak için, birinci sınıf aktörün etkileyici fiziksel ve zihinsel sağlığını nasıl koruduğuna bir göz atıyoruz…

Tom Cruise egzersiz ve rejimi

Tom Cruise bir fitness fanatiği ve her sete bir spor salonuyla seyahat ettiğini söyledi – buna ‘acı mağarası’ adını veriyor. Ağırlıklı antrenmanlara ve koşu bandına vurmaya ek olarak, fitness rutinine deniz kanosu, mağaracılık ve eskrim gibi çeşitli uğraşları dahil ediyor.

Antrenmanlarınızı karıştırmak, daha fazla kas grubu kullanmanız anlamına gelir ve aynı zamanda koordinasyonunuzu da geliştirebilir – maceralı sporlar ise güçlü bir adrenalin ve endorfin patlamasına neden olabilir.

Kendi dublörlüğünü yapıyor

Boş zamanlarında adrenalin dolu aktivitelerin tadını çıkarmanın yanı sıra, Cruise ekranda kendi gösterilerini gerçekleştirmesiyle ünlüdür.

Dünyanın en yüksek binası olan Dubai’deki Burj Khalifa’ya tırmanmaktan kendini uçaktan atmaya, su altı gösterilerine ve kılıç dövüşü sahnelerine kadar, bu destansı çabalar Cruise’un fitness rejimini yepyeni bir düzeye taşıyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tom Cruise (@tomcruise)’in paylaştığı bir gönderi

Hipokrat

Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu