Doktor TavsiyeleriHekimler

Dr. Nartan Demirok trafik kazasında ağır yaralandı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Asistan Hekimi Dr. Nartan Demirok'un nöbet sonrası trafik kazası geçirdiği ve ağır yaralandığı bildirildi.

Hekim Birliği Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre Dr. Nartan Demirok nöbet çıkışı kullandığı araçla trafik kazası geçirdi.

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Asistan Hekimi Dr. Nartan Demirok, nöbetten çıktıktan sonra yaşadığı trafik kazasında ağır yaralandı.

Hekim Birliği Sendikası’nın sosyal medya hesabından yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ankara Bilkent Şehir Hastanesi KHD Asistan Hekimi Dr. Nartan Demirok, nöbetten çıktıktan hemen sonra yaşadığı trafik kazası sonucunda ağır yaralanmış ve şu an yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışmaktadır.

2 yıl önce de aynı klinikte çalışan Dr. Rümeysa, yine nöbet çıkışı benzer şekilde vefat etmişti.

Dr. Rümeysa’nın vefatından sonra bizzat sağlık bakanı tarafından 24 saatten uzun kesintisiz çalışmaya izin verilmeyeceği açıklandığı halde özellikle asistan hekimleri gayrı resmi olarak çalıştıran klinikler ve hastaneler olduğunun farkındayız. Hekim Birliği olarak bu usulsüzlüğü sürdürmeye çalışan kliniklerle ilgili her türlü yasal girişimi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bu acı olaylar sadece bir meslektaşımızın başına gelen talihsiz bir kaza değildir. aynı zamanda, biz hekimlerin üzerimizdeki aşırı iş yükünün ve artan hekim açığının ne denli vahim sonuçlara yol açabileceğinin acı bir göstergesidir.

Artık yeter! Biz Hekimler, insanca çalışma koşulları ve adil iş yükü talep ediyoruz.”

14 Mart Tıbbiyeliler Derneği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da “Ankara Bilkent Şehir Hastanesi KHD Asistan Hekimi Dr. Nartan Demirok nöbet çıkışı geçirdiği kaza sonucu ağır yaralanmış şu an yoğun bakımda tedavi görmektedir. Hekimimize acil şifalar, ailesine de büyük sabır diliyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Bilim Dergisi

Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi olarak sizlere sağlıklı bir yaşamın sırlarının vereceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu