Estetik Cerrahi

Karın germe estetiği nedir?

Son yıllarda estetik operasyonlara olan ilgi arttı. En çok araştırılan konuların başında ise karın germe estetiği geliyor. Peki, karın germe estetiği nedir?

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük, karın germe estetiği (abdominoplasti) hakkında bilgiler verdi.

Karın germe estetiği nedir?

Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük, liposuction yani yağ aldırma ameliyatı hakkında bilgiler verdi. Dr. Öcük, “Karın germe ameliyatları plastik cerrahinin temel ameliyatları. Karın ön yüzündeki fazla olan cilt dokuları, aynı zamanda sarkmış olan dokular toparlanarak karna daha düz ve estetik görünüm kazandırılır” dedi.

Dental turizmin beklentisi 300 milyon dolar

Karın germe estetiği nasıl yapılıyor?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özcan Öcük sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu ameliyata karar vermemizde olmazsa olmazımız muayenedir. Muayene ettikten sonra eğer dokuların anatomik pozisyonu ve cilt yağ oranı ameliyata uygunsa, ki genel olarak uygun oluyor, bu ameliyat yapılabilir. Öncelikli olan husus hastayı muayene etmek. Her mevsim yapılabilen bir ameliyattır. Hava şartları bu ameliyatın durumunu etkilemez yılın her mevsimi uygundur. İç çamaşırının lastiğinin olduğu bölgede bir iz kalıyor. Bu bölgeden ameliyatımızı yapıyoruz. Karındaki fazla cilt dokusunu alıyoruz. Aynı zamanda liposuction ile şekillendiriyoruz. İçteki kas yapılarını da ortaya toplayarak ameliyatımızı tamamlıyoruz. O nedenle iz görünmeyecektir ve iç çamaşırının olduğu bölgede kalacaktır.

Son zamanlarda popüler olan ameliyatlar mommy makeover ameliyatları olarak geçiyor. Yani annelik estetiği. Sadece karın germe yapabildiğimiz gibi aynı zamanda meme toparlama, büyütme veya meme küçültme ameliyatlarını da bu ameliyatlarla birlikte yapabiliyoruz. Bununla birlikte basen bölgesine liposuction ameliyatı da yapılabilir. Kombine ameliyatları sık yapıyoruz ama sadece karın germe ameliyatı da tek başına yapılabilir. Gebelik sonrası göbek bölgesinde oluşan çatlaklar, kadınların en çok muzdarip olduğu konulardan birisidir. Ameliyat alanımız içerisinde kalan bölgede çatlaklar varsa eğer biz onları gererek çıkarıyoruz. Fakat ameliyat alanımızın dışında kalan bölgede olan çatlaklar varsa bunlar kalıyor ama cilt gerildiği için bu çatlaklarda silikleşerek zaman içerisinde gittikçe kayboluyor.

karin germe estetigi
Karın Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

O nedenle çatlaklar büyük oranda azalacaktır. Son yıllarda popüler olan karın germe 360 isimli karın germe ameliyatı var. Son yıllarda popüler olan karın germe yöntemi Tummy Tuck tekniğidir. Bu yöntem genellikle karın bölgesinin ön ve yanlarına hitap eder. Ameliyat sırasında hastanın yüzüstü yatırılarak sırt ve basen bölgesine liposucition işlemi ekleyince ameliyat tekniği bu şekilde adlandırılıyor.

Aslında bir nevi var olan ameliyata bir ekleme yapmış oluyoruz. Bu ameliyat ile bel bölgesinde incelme daha gözle görülür ve daha estetik olmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla bu tekniği kullanıyoruz. Bu ameliyatlar sonrası hastalarımız yaklaşık 3-4 gün içerisinde normale dönerler. Tabi biz hastalarımız en az 10 gün dinleme öneririz. Fakat genellikle ameliyat sonrası kısa süre içerisinde hastalar kendilerini toplar ve hatta iş yerine kısa sürede dönenler de olmaktadır. Hastalarımızı ameliyat sonrası 8. Saatte yürütürüz daha sonra kısa sürede hastalarımız kendileri ayağa kalkarak kişisel ihtiyaçlarını hemen kendileri yapmaya başlar. Yeni ameliyat teknikleri, ameliyat sonrası güncel bakım yöntemleri ve etkili bir medikal tedavi ile hastalarımızı eski konforuna ulaşması çok kısa olmaktadır. Karın bölgesindeki eski görüntüde olmayacağı için hastamızın konforu kat kat daha fazla olmaktadır” diye konuştu.

karin germe estetigi 1

Turizm Tatil Seyahat öneriyor: Estetikte talep değişti! Herkes Angelina Jolie olmak istiyor

Son yıllarda estetik operasyonlara ilgi bir hayli arttı. Pek çok kişi bedeninde kendini mutlu etmeyen noktaları ya da zaruri sebeplerden bıçak altına yatıyor. Uzman isim, Estetik operasyonlar için tavsiyede bulunurken kış mevsimine dikkat çekti.

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.
Başa dön tuşu