Sağlık Haberleri

20 dakikada 2 litre su içen kadın öldü!

ABD'de yaşayan bir kadın 20 dakika içersinde 2 litre su içti. 35 yaşındaki kadının su zehirlenmesi sebebiyle yaşamını yitirdiği açıklandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 35 yaşındaki bir kadın 20 dakika içerisinde 2 litre su içti. Ashley Summers isimli kadının su zehirlenmesi sebebiyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Ölen kadının kardeşi yaptığı açıklamada, “Birisi Ashley’nin 20 dakika içinde dört şişe su içtiğini söyledi” dedi.

2 litre su içince rahatsızlandı

Tatillerinin son gününde Summers baş dönmesi ve baş ağrısı hissetmeye başladı.

Eve döndükten sonra garajında bayılmış halde bulunduğu ve hastaneye götürülmesine rağmen bilincinin yerine gelmediği vurgulandı.

WRTV’nin haberine göre, beyninde şişme olduğu ve doktorlarına göre su zehirlenmesinden öldüğü kaydedildi.

Su zehirlenmesi nedir?

Su zehirlenmesi, çok fazla su içmenin beyin fonksiyonlarını etkilemesiyle oluşan bir sağlık sorunudur. Çok fazla su içmek kandaki su miktarını arttırır. Bu durum, kandaki elektrolitleri, özellikle sodyumu seyreltebilir.

Sodyum, hücrelerin içindeki ve dışındaki sıvı dengesinin korunmasına yardımcı olur. Aşırı su tüketimi nedeniyle sodyum seviyeleri düştüğünde, sıvılar hücrelerin dışından içine doğru hareket ederek şişmelerine neden olur.

Bu, beyin hücrelerine olduğunda, tehlikeli ve hatta yaşamı tehdit edici olabilir.

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu