Sağlık Haberleri

Hastalar ve cerrahlar halı sahada buluştu

Hastalarla, cerrahlar bu kez halı sahada bir araya geldi. Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp veya akciğer nakli olan hastalarla, nakil operasyonlarını gerçekleştiren hekimler halı sahada futbol oynadı.

İstanbul’daki Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp veya akciğer nakli olan hastalarla, nakil operasyonlarını gerçekleştiren hekimler halı sahada futbol oynadı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, o anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Hastalarla cerrahlar karşı karşıya

Bakan Koca, sosyal medya hesabından, halı sahada oynan futbol maçının görüntüsünü paylaştı. Bakan Koca, “Kalp nakli, akciğer nakli olanlar, halı saha maçında doktorlarını yendi. Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalp veya akciğer nakli olan hastalarla nakil operasyonlarını gerçekleştiren hekimler, bu kez halı sahada futbol maçı için karşılaştı. 1-1 biten maçın sonucu penaltılara kaldı. Hastalarımız maçı 6-5 galip bitirdi. Maçın sonucundan daha önemlisi şuydu; 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası sebebiyle organ bağışına dikkat çekmek. Sonuç tartışılmaz” ifadelerini kullandı.

Hippocrates

“Vücutta sıcaklığın ya da soğukluğun duyulduğu yer, hastalığın bulunduğu yerdir.” Hippocrates Hipokrat Sağlık ve Bilim Dergisi, size sağlıklı yaşamın sırlarını verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu